Obyvatelstvo, které se dokáže spojit, má před sebou skvělou budoucnost

Věřím tomu, že vše špatné je k něčemu dobré. Současný bankovní a ekonomický systém již produkuje tak špatné výsledky, že si jich všímá stále více obyvatel. Obrovská příjmová nerovnost, znečišťování životního prostředí, strach ve společnosti a další. Primárním problémem však není systém, ale lidé. Protože lidé tento systém vytvořili. Změnit se tedy musí lidé. A to se již děje. Diskutovat o tom, který ekonomický systém je lepší, sice smysl má, ale jen do určité míry. Znamená to totiž tahat za kratší konec provazu. I komunismus by fungoval, kdyby lidé byli dostatečně morální a zodpovědní na to, aby nerozkrádali majetek všech. V reálném životě se však na žádné „kdyby“ nehraje. V reálném životě přijímáme zodpovědnost za své činy jako jednotlivci i jako skupina.

John Perkins mluví o tom, jak se kmeny v Amazonii, které mezi sebou dříve válčily, spojily, aby unikly zkáze, kterou jim těžební společnosti způsobují. Některé kmeny to zvládly včas, jiné ne. Myslím si, že ve světě to bude podobné. A v tom vidím vyšší smysl toho všeho, co se nyní na planetě děje.

Někteří stále nechápou, že současné vlády a elity nás vedou špatným směrem. Možná to pochopí, až jim jejich zkorumpované vlády omezí osobní svobody ještě více. Konzumní společnost si svobody příliš nevážila. Obyvatelstvo, které se dokáže spojit a spolupracovat, unikne z pasti, která je mu pod záminkou pandemie a záchrany planety globalisty připravována. Tím tyto společnosti prokáží, že jsou hodny toho, pokračovat dále ve své evoluční cestě. Postupně se zbaví se parazitů společnosti a začne se jim opět dařit. Položí základy ekonomiky fungující principu spolupráce. Nebude to cesta lehká, ani krátkodobá.

Řada obyvatel přejímá myšlenky druhých. Vzdělaných. Těch, co mají tituly před i za jménem. Stále přijímají nekonečný proud informací, který se na ně valí ze všech stran. Je určitě správné se vzdělávat nebo vyhledávat informace. Ale je ještě správnější občas zkontrolovat, jestli informace, které k nám přicházejí, dávají logický smysl. Zdravý selský rozum je to nejcennější, co máme.

Někteří si také myslí, že evoluci představuje primárně rozvoj technologií. Několikrát jsem v této knize napsal, že důležitější je přístup obyvatelstva k technologiím než technologie samotná. Technologie mají lidem sloužit a pomáhat jim. Nikoliv za ně myslet či je ovládat. Řízení společnosti za pomoci umělé inteligence představuje jednu ze slepých uliček, kterou si některé lidské společnosti dost možná vyzkouší, aby jiné pochopily, že tudy cesta nevede.

Skutečná cesta spočívá v evoluci lidstva, nikoliv technologie. Spočívá v pochopení pravého smyslu života nás všech. Smysluplný přístup k životu a návrat ke skutečným hodnotám je ve slovanských zemích rozšířenější než například na západě. A to mezi obyčejnými lidmi. A proto také slovanské země projdou podle mého názoru budoucím vývojem relativně nejsnadněji. Važme si toho, v jaké zemi žijeme, a chovejme se podle toho. Važme si lidí, které máme okolo sebe.

Závěr kapitoly

Lidská společnost je různými způsoby testována. Obyvatelstvo, které se dokáže spojit a vydá se správným směrem, projde současnou proměnou civilizace relativně snadno.